Jak uvedla Zuzana Musilová z Domu dětí a mládeže v Letovicích, volná místa už nejsou na jezdeckých táborech v Cetkovicích. „Nabízíme vždy několik termínů, ale o jezdecké tábory je velký zájem,“ upřesnila Musilová. Ta doplnila, že kromě jezdeckých táborů nabízejí i pobytové tábory v Čenkovicích. „Jsou zaměřené na sport, sebeobranu, judo a jiu jitsu. Přihlášky přijímáme do června,“ řekla Musilová. V nabídce letovického DDM jsou i tři příměstské tábory a cyklotábor pro rodiče s dětmi.

Pestrá nabídka

Z čeho vybírat mají také rodiče i děti v Blansku. „Oproti minulému roku jsme na přání rodičů rozšířili nabídku pobytových táborů. Máme jich celkem pět – v Karolíně, Boskovicích, Bořitově, Sloupě a Vranově nad Dyjí,“ prozradila Irena Petrželová z blanenského Domu dětí a mládeže. Ta doplnila, že volných míst je ještě dostatek a zájemci se mohou hlásit do konce června. Široká je podle Petrželové i nabídka příměstských táborů. „Letos jich nabízíme patnáct a jejich zaměření je hodně pestré, například tancování, práce s hlínou či seznámení s tábornickými dovednostmi,“ řekla Petrželová a upřesnila, že program táborů vždy začíná v osm hodin a končí kolem druhé až třetí hodiny odpolední. „Po domluvě s vedoucím tábora je ale možné, aby rodič přivedl dítě už v sedm hodin a vyzvedl je až v půl čtvrté,“ dodala Petrželová.

Hlásit děti do pobytových či příměstských táborů nyní mohou rodiče i v Boskovicích. „Nabízíme dva příměstské tábory a pro děti, které k nám chodí přes rok do kroužků, čtyři pobytové tábory. V nich už je ale volných míst jen několik,“ řekla ředitelka Domu dětí a mládeže v Boskovicích Hana Kučerová.

Loupežníci nebo Vesmír?

Kolem patnácti volných míst ještě nabízí tábor na Krkaté babě u Újezda u Černé Hory. „Tábor má název Loupežníci v Řáholci, takže všichni budou mít kostýmy loupežníků,“ navnadila Hana Jandourková z pořádajícího brněnského oddílu Kuk Atlantik.

Netradiční program připravil i brněnský oddíl Kulíšci. „Už několik let jezdíme na Blanensko do Kunčiny Vsi. Letos budeme na táboře putovat vesmírem,“ prozradila organizátorka Lenka Eliášová, která doplnila, že ještě několik míst je volných.