Na Oborském rybníku v Černé Hoře rybáři chytají na dírkách vyvrtaných v ledu už týden. „Zájem o tento způsob rybaření je u nás letos spíše průměrný. Na Blanensku jsme ale jedni z mála, kde se dá takto rybařit," řekl Pavel Vágner ze společnosti, která Oborský rybník spravuje.

Ulovit se podle něj v rybníku dá například pstruh duhový nebo siven. „Rybařit se u nás dá denně od osmi do šestnácti hodin. Led má nyní tloušťku asi patnáct centimetrů," dodal Vágner.

Další z revírů, který rybáře na Blanensku láká na rybaření na dírkách, je revír Křetínské dírky, který se nachází v Křetíně na Prostředním rybníku. „U nás se na dírkách začalo rybařit už před Vánocemi. Potom se ale zhoršilo počasí a led byl tenký. Teď už pokračujeme, protože zase začalo mrznout a led má teď asi dvanáct centimetrů," řekl správce revíru Zdeněk Lepka.

A zájem o rybaření na Křetínských dírkách podle něj letos je. „Zatím jsme ale na začátku, teprve se to rozjíždí," podotkl Lepka.

Mezi nejčastější úlovky v rybníku v Křetíně patří pstruzi duhoví. Podle Lepky už se tam ale tuto zimu podařilo chytit i kapra nebo okouna. „Teď čekáme, jestli se někomu podaří ulovit jesetera," uvedl správce revíru s tím, že o víkendu mohou rybáři na Křetínských dírkách rybařit od osmi do šestnácti hodin a přes týden záleží na telefonické domluvě.

Speciální vrtáky na led mají na Křetínských dírkách k zapůjčení. „Každý rybář si může vyvrtat díru do ledu tam, kde sám uzná za vhodné," dodal Lepka.

Ještě před dvěma lety mohli rybáři pro rybaření na dírkách využívat i rybník v Ostrově u Macochy. Ten ale městys nyní rekonstruuje.