Naučit se španělsky, poznat kroky latinsko amerických tanců nebo si potrénovat paměť. Nejen toto mohou zkusit lidé v kurzech pro dospělé, které od podzimu organizují některá města na Blanensku.

V Blansku se mohou dospělí naučit či zdokonalit v tancích. „Přihlásit se mohou do country tanečních a pak do klasických tanečních, které budou nejprve pro začátečníky a mírně pokročilé a pak pro pokročilé,“ uvedla Lea Stejskalová z Kulturního střediska města Blanska. Podle ní je o taneční pro dospělé velký zájem.

„Loni se tanečních účastnilo přes šedesát párů. I letos se už někteří lidé přihlašují,“ sdělila Stejskalová a doplnila, že kurzy začnou během podzimu.
Letos poprvé mohou lidé v Blansku také navštěvovat kurz znakového jazyka, který pořádá sdružení Lavina. „Vyučuje se každé pondělí v šestnáct a osmnáct hodin. Kurz je zdarma, hradí se pouze předplatné časopisu, který je používán při výuce,“ uvedla lektorka Rozita Mertová.

O kurz je podle ní značný zájem. „V červnu, kdy jsme kurz představovali a vyučoval se pouze měsíc, přišlo přes třicet lidí. Nyní od září už stabilně chodí čtyřiadvacet lidí,“ upřesnila Mertová a dodala, že kurz trvá tři a půl roku, aby pak lidé mohli složit zkoušku a stát se tlumočníky.

Také v Boskovicích je množství kurzů, ze kterých si lidé mohou vybírat. „Od konce září nabízíme kurzy angličtiny, francouzštiny a španělštiny různých úrovní pokročilosti a od října počítačový kurz. Během roku pak plánujeme ještě jeden počítačový kurz, kurz účetnictví, a pokud bude zájem, i kurz grafologie,“ sdělila Taťána Reiblová z Kulturních zařízení města Boskovice. Nejvíce lidí chodí do kurzů angličtiny. „Máme kromě klasických hodin i kurz pro chronické začátečníky angličtiny a pak kurz s rodilým mluvčím,“ prozradila Reiblová.
Kurzy nabízí i Městské kulturní středisko v Letovicích.

Od října se mohou lidé učit tančit či zlepšovat v angličtině.
Také v Adamově budou kurzy angličtiny. „Kromě toho také kurzy výpočetní techniky, břišního tance, jógy a kurz trénování paměti, který bude zdarma,“ řekla Jitka Králíčková z Městského kulturního střediska v Adamově.