Je také na druhém místě v celostátních statistikách. „Za poslední tři roky jsme tam zaznamenali osmnáct nehod, sedmnáct mělo zdravotní následky. Příčinou šestnácti bylo nedání přednosti v jízdě. Tři lidé tam zemřeli, dva si odnesli těžká zranění a dalších devětadvacet se zranilo pouze lehce,“ uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Nejnebezpečnější úseky v kraji:

* Křižovatka silnice I/55 s Měšťanskou ulicí v Hodoníně

* Zatáčka na silnici I/54 v katastru Kobeřic u Brna na Vyškovsku

* Křižovatka na silnici I/23 v katastru Ostrovačic na Brněnsku

* Křižovatka ulic 28. října a Brněnské na silnici I/52 v Mikulově

Řidičům je špatná pověst úseku známá. „Celá silnice je nebezpečná a vyhasla na ní zbytečně spousta životů,“ podotkl Zbyněk Vaculík.

Hromadná nehoda se stala ve středu dopoledne na 189. kilometru dálnice D1 u Brna. Nejméně tři lidé zemřeli.
Takto viděli nehodu hasiči na D1 u Brna: hořící kamion, tři mrtví včetně dítěte

Na druhém místě mezi rizikovými místy v kraji je zatáčka na silnici I/54 v katastru Kobeřic u Brna na Vyškovsku. Na úseku o délce dvou set metrů zaznamenali statistici za poslední tři roky čtrnáct nehod. „Problémy tam vznikají především, když je vozovka mokrá nebo navlhlá. V místě jsme už přijali opatření a je tam značení upozorňující řidiče na nebezpečí smyku a snížení rychlosti. V jednání je i zdrsnění povrchu vozovky, ale to zatím nezajistíme,“ komentovala policejní mluvčí Alice Musilová.

Na křižovatce na silnici I/23 v katastru Ostrovačic na Brněnsku po patnácti nehodách skončili tři lidé těžce zranění. Umístila se tak v kraji na třetím místě následovaná křižovatkou ulic 28. října a Brněnské na I/52 v Mikulově na Břeclavsku. Celostátně jsou v první dvacítce.

Podle krajského koordinátora Besipu Pavla Čížka ovlivňuje rizikovost křižovatek víc faktorů. „Velkou měrou to bývá vyšší rychlost, nevěnování se řízení a také se na všem podepisuje agresivita. Zdůrazňuji, že je nutné dodržování všech pravidel, soustředit se na jízdu a vyhýbat se zbytečnému riziku,“ poradil Čížek.