Bezpečno není ale ani v centru Blanska. Své o tom ví Zdeňka Watzingerová, která parkuje na náměstí Svobody. „Před vraty do domu nám vždycky někdo zastaví, i přes zákaz. Horší ale je, že když na náměstí nechám auto, je vždy z obou stran omlácené. Jestli vyznačené pruhy na parkovišti nejsou příliš úzké, aby se tam vešlo víc aut,“ postěžovala si žena.

Podle šéfa dopravních policistů Jaroslava Řezníčka za vše může neohleduplnost řidičů nebo jejich nepozornost. „Je to v lidech. Pruhy na parkovišti úzké nejsou. Normy nám stanovují, jak mají být široké. Rozměry parkovacích míst se od se liší tím, jestli tam parkuje osobní vůz nebo náklaďák. Širší stání se dělá i pro invalidy,“ vysvětlil Řezníček.

Ten nejvíc dopravních nehod způsobených na parkovišti zaznamenal u blanenského Kauflandu. „I když se teď počet nehod na parkovišti oproti předminulému roku snížil, u Kauflandu naopak narostl,“ upozornil Řezníček.

Podle něj se s jiným vozem srazí většinou ženy nebo staří lidé, kteří bourají při couvání. „Nešťastná jsou i auta typu pick–up, kdy řidiči dobře nevidí za sebe,“ dodal policista. Přesto dvě třetiny těchto nehod způsobí neznámí pachatelé.

„Viníci prostě ujedou, nikdo z nich na sebe nezanechá kontakt, třeba za stěračem nabouraného auta,“ řekl Řezníček, podle kterého nehody na parkovišti naštěstí nekončí zraněním. Škodu po sobě ale zanechají. Nejčastěji najdou lidé svůj vůz s poškozenými dveřmi nebo utrženým nárazníkem. Často bývají také odřené boky vozidel.

Plochy parkovišť u supermarketů za ráj nehod považuje i ředitel boskovických strážníků David Krátký. „Parkoviště, kde se nejčastěji stávají nehody, jsou určitě před supermarkety. Lidé jsou rozjaření z nákupů a parkoviště plná aut,“ sdělil Krátký. Letovičtí se o svá auta nemusí strachovat jako lidé v Blansku a Boskovicích. Podle starosty Radka Procházky ve městě není žádné kritické parkoviště