Z jednoho kilogramu jablek může být skoro tři čtvrtě litru moštu plného vitamínů. Za kilogram ovoce si moštárny účtují od necelých dvou do čtyř korun. „Každý rok na podzim si nechávám slisovat tak sto kilo jablek, záleží na tom, kolik se jich urodí. Z toho vznikne zhruba šedesát litrů moštu. Nějaký vypijeme hned a zbytek zamrazíme do plastových láhví. Mošt nám pak vydrží po celý rok až do dalšího podzimního lisování," řekl Zdeněk Lebiš z Jedovnic.

V moštárně v Rájci-Jestřebí zpracovávají jablka a hrušky jednou týdně. „Většinou za sezónu slisujeme přes dvě tuny jablek. Záleží ale na úrodě. Když je slabší, lidé chodí méně," uvedl Jiří Man z moštárny Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Rájci-Jestřebí.

Moštárna zahrádkářského svazu v Boskovicích přijímá objednávky už několik týdnů. Ovoce lisuje v pondělí a ve středu, pro množství nad dvě stě kilogramů si lze domluvit mimořádný termín. „Pro naše členy slisujeme prvních padesát kilogramů zdarma. Za sezónu dohromady zpracujeme přes dvě stě metráků jablek," řekl Josef Valouch ze svazu boskovických zahrádkářů. Sto padesát kilo ovoce tam slisují už za deset minut.

Na počkání

I ostatní moštárny na Blanensku ovoce zpracovávají rychle. Zákazník je u toho a mošt tak má na počkání. „Metrák ovoce slisujeme za půl hodiny. Za sezónu uděláme mošt z pětadvaceti tun ovoce," řekl Oto Lizna z moštárny zahrádkářského svazu v Drnovicích. Od devatenáctého září tam budou lisovat každé úterý a sobotu. V Blansku budou v moštárně zahrádkářského svazu jablka zpracovávat v úterý a ve středu. Začali patnáctého září. V září své dveře otevírá i moštárna zahrádkářského svazu v Kunštátu. Tam mošt i sterilují. V provozu už je také Pěstitelská pálenice a moštárna v Rudici .

Ačkoli je úroda jablek lepší než loni, zájemců o vlastní mošt zatím výrazně víc není. „Mošty vyrábíme už několik týdnů, ale zájem je slabší," uvedl Valouch. S tím souhlasí i v Blansku. „Zájem je zatím docela malý. Uvidíme, jestli přijdou další objednávky," řekl Jaromír Malač z tamní moštárny zahrádkářského sva­zu.

Mošt z ovoce při správném skladování vydrží několik dní. Zatímco při pokojové teplotě za tři dny zkvasí, v ledničce je dobrý i týden. Jeho trvanlivost se dá prodloužit různě. „Někdo do moštu přidává křen a někdo si jej zamrazí. Ideální je mošt zmrazit v plastových láhvích a pak jej pomalu rozmrazovat. Když se dá den před pitím do ledničky, je jako čerstvý. Šťávu navíc lze rozmrazovat po celý rok," poradil Ladislav Vančura z moštárny a pálenice v Rudici. Mošt je možné i zavařit, může ale změnit svoji chuť.

Kolik moštu z jablek vznikne, záleží na jejich kvalitě a odrůdě. Minulá sezóna jablkům nepřála, letos je to naopak. „Úroda je letos nadprůměrná. Na rozdíl od minulého roku nepřišly jarní mrazíky, které by ji poškodily. Velké sucho se ale může podepsat na velikosti jablek," vysvětlil Vlastimil Pokorný z Agrodružstva Brťov-Jeneč.

MICHAELA REISIGLOVÁ