1. ZE ŽIVOTA HMYZU

Kdy? Sobota, 19.00, neděle, 17.00

Kde? Kunštát, kulturní dům

Divadelní spolek LMD Kunštát zve diváky na svoje nejnovější představení. Divadelníci secvičili Ze života hmyzu na motivy díla bratří Karla a Josefa Čapkových, pod režijní taktovkou Mariky Wetterové, Štěpánky Polákové a Jiřího Fiedlera. Premiéra se uskuteční v sobotu od sedmi hodin večer v kulturním domě v Kunštátě. Komu tento termín nevyhovuje, může přijít v neděli v pět hodin na reprízu. Případně na derniéru v sobotu pátého dubna v sedm hodin. Po ní vystoupí místní hudební skupiny Arco quartet a Meron!

2. PRINC A VEČERNICE

Kdy? Sobota, 15.00

Kde? Rájec-Jestřebí, sokolovna

Zapomenout na všední starosti a ponořit se na chvíli do světa, kde dobro vítězí nad zlem. To je nabídka divadelního spolku v Rájci-Jestřebí na sobotní odpoledne. Zve totiž na pohádkovou hru Princ a Večernice, jejíž režie se ujala Božena Sedláčková. Představení začíná ve tři hodiny v rájecké sokolovně.

3. ZA POKLADEM DO JESKYNÍ

Kdy? Sobota, 16 až 19.00

Kde? Punkevní jeskyně

Speciální prohlídku nabídnou v sobotu v Punkevních jeskyních. Zájemci si projdou jeskyně sami, ale na vše budou dohlížet podzemní a pohádkové bytosti. Návštěvníky jeskyně kromě tradiční plavby na lodičkách čeká také luštění kvízu, což jim umožní zúčastnit se soutěže o jeskynní poklad. Organizátoři doporučují vzít si s sebou baterku a tužku. Akce začíná ve čtyři hodiny odpoledne, poslední prohlídka je v sedm.

4. KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY

Kdy? Sobota, 18.00

Kde? Sloup, kostel Panny Marie Bolestné

Cyklus Sloupy kultury pokračuje už pátým koncertem. Ten se uskuteční v sobotu od šesti hodin večer v kostele Panny Marie Bolestné ve Sloupě. Posluchači se tentokrát mohou těšit na hudební díla z období baroka.

„Na programu bude například slavné dílo Giovanniho Battisty Pergolesiho Stabat Mater. Pěveckých partů se ujmou Jarmila Kosinová, mezzosopranistka a operní pěvkyně, a Romana Jedličková, laureátka písňové soutěže Bohuslava Martinů," uvedl jeden z pořadatelů cyklu Drahoslav Gric.

Postní atmosféru koncertu uvede majestátní Passacaglia c moll pro varhany od Johanna Sebastiana Bacha a Vivaldiho Sonáta Al Sancto Sepolcro pro smyčcové nástroje. „Opravdovou lahůdkou bude jedna z patnácti Růžencových sonát Heinricha Ignaze Franze Bibera, která nese název Ukřižování. Výzvu k tomuto náročnému skvostu barokní tvorby přijal Vojtěch Zajíc, mladý houslista a člen Janáčkovy filharmonie Ostrava," doplnil Gric, který při koncertě bude hrát na varhany.

5. HOUSLOVÝ KONCERT

Kdy? Neděle, 17.00

Kde? Letovice, kulturní dům

Houslový koncert Natálie Kuliny rozezní v neděli odpoledne kulturní dům v Letovicích. Houslistku doprovodí klavíristky Libuše Pančochová a Lydie Kotrlová. Zazní skladby z díla Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Johanna Sebastiana Bacha či Henryka Wieniawského.