Jenže podle některých obyvatel toto řešení není dobré. Když o tom Blanenský deník Rovnost před časem informoval, objevila se řada hlasů proti. „Doprava by se sice odklonila ze Sokolské ulice, ale přesunula by se do jiné části města. Za obchvat by se dala považovat jen silnice, která by z takzvané Hitlerovy dálnice vedla kolem Chrudichrom, školního statku, hřbitova a společnosti Novibra směrem na Prostějov. Nebylo by od věci vrátit se k původnímu záměru přemostění přehrady. Tím by z centra města zmizely dopravní zácpy," popsal například Josef Bašný z Boskovic. Největším problémem podle něj je to, že veškerá doprava ve směru od Blanska a na Prostějov vede centrem Boskovic.

Místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková ale uvedla, že město toto řešení nemá v územním plánu. „Jde o krajské silnice a investorem by musel být Jihomoravský kraj. V polovině minulého století tady prý byly snahy přemostit údolí poblíž společnosti Novibra. Ale dnes to již není možné, protože území je zastavěno rodinnými domy," vysvětlila Vítková.

Myšlenka obchvatu u Minervy se nezamlouvá ani dalším obyvatelům města. „Tím obchvatem je tedy myšleno zprůjezdnění jednoho místa Boskovic? Konkrétně na křižovatce u pošty by pomohl kruhový objezd nebo semafory. Tím, že se udělá „rádobyobchvat" se nic nevyřeší," míní v diskusi pod článkem Jana z Boskovic.

Ani tato varianta však nepřichází v úvahu. „Už jsme to v minulosti řešili, ale na kruhový objezd je tam málo prostoru. Na rohu je dům s provozovnou občerstvení. Museli bychom jej vykoupit. V lokalitě je také kostelík Všech svatých, který je kulturní památkou," přiblížila Vítková.

Podle dalšího z diskutujících by dopravě pomohlo, kdyby město zprůjezdnilo Štefánikovu ulici. Tím by se zmírnila dopravní zátěž na ulici Sokolská. Bývalé vedení města o tom před časem uvažovalo, jenže obyvatelé ulice byli proti a sepsali petici. „Proč budovat novou silnici, když mohou zprůjezdnit Štefánikovu? Chápu, že jejím obyvatelům se to nelíbí, ale na druhou stranu je to stejná ulice jako mnoho dalších ve městě. A navíc když ji v polovině osmdesátých let kvůli stavbám společnosti Minerva zavírali, tak protestovali také, ale proto, že budou odříznuti," uvedl v diskusi Akim.

Petici podepsalo v roce 2013 téměř sedmdesát lidí. „Obávali jsme se toho, že tudy začnou jezdit i těžká nákladní auta. Tato část města není na takovou dopravu uzpůsobená," vysvětlila tehdy zástupkyně petičního výboru Jarmila Winklerová.

Město se bude zprůjezdněním ulice dále zabývat. „Určitě to ještě bude řešit nová dopravní komise. Pokud bychom ale měli ulici zprůjezdnit, bude potřebná její větší rekonstrukce. Podle obyvatel tam nejsou dostatečně hluboko položené inženýrské sítě," nastínila Vítková.

Podle dalšího z diskutujících by pomohlo, kdyby přechod pro chodce byl posunut naproti schodům pošty. „Ulici 17. listopadu by měli zaslepit chodníkem směrem k sokolovně. A odstranit chodník, který odděluje ulici od parkoviště. Tím by ve středu města vznikly desítky parkovacích míst, které potřebujeme. U stávajícího parkoviště by mohli vybudovat nový přechod pro chodce k zastávce autobusů na Sokolské. Křižovatka pod poštou by tím pádem přestala být problematická," napsal diskutující, který nezveřejnil své jméno.

Silničáři se budou návrhy, jak vylepšit dopravní situaci v Boskovicích, ještě detailně zabývat. „Od zastupitelů jsme včera obdrželi dokument, který řeší strategický rozvoj dopravy ve městě v letech 2016 až 2026. Musíme jej podrobně prostudovat. Jednou z navrhovaných možností asi bude i výstavba okružní křižovatky Sokolská a Havlíčkova. Přemosťovat boskovickou přehradu mně ale přijde hodně nereálné," přiblížil vedoucí blanenské Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Miloš Bažant.