Na sociální síti dala Fousková výzvu, aby se do šití roušek zapojilo co nejvíce lidí. Hotové je pak mají nosit do lékárny Pod Nemocnicí Blansko v ulici Boženy Němcové. „Mám mezi kamarádkami řadu lékárnic. Jsou v první linii a nemají se jak chránit. Ochranné pomůcky prostě nejsou. Je to strašné. Proto se snažím jakýmkoliv způsobem pomoct. Snad se do výzvy zapojí co nejvíce lidí a pomohou. Oslovila jsem kamarádky švadleny, co znám a další ženy,“ říká žena.

Ilustrační foto.
Lékařka a sestra jsou v karanténě. Na blanenské pohotovosti ošetřily nakaženého

Šití je její hobby. Z látek ráda vyrábí pro sebe a pro rodinu. Nyní se snaží nezištěně pomoci druhým. „Moje práce mi neuteče. Tohle je nyní důležitější. Zatím trošku bojujeme s postupem výroby. Je to kvůli různým druhům materiálů. Zapojila jsem do toho manžela i syny. Máme doma úplnou manufakturu. Pomáhají se stříháním a zkoušením,“ dodává Fousková.

Zaměstnejte maminky a babičky

Podle ní je nyní řada maminek a babiček v důchodového věku doma a mají obavy o své rodiny. „Zaměstnejte je! Stáhněte jim z webu střihy a poproste, aby pomohly své rodině a okolí. Budou mít zábavu a rády budou potřebné,“ vyzývá na socilální síti žena.

Ilustrační foto.
Koronavirus: Hromadná doprava v Blansku je zdarma. Minimálně do příštího úterý

Podobnou pomoc organizují lidé i v ostatních částech Blanenska. Například do blanenské farnosti na Starém Blansku mohou lidé přinést látky. Z nich dobrovolníci v domácnostech vyrábějí také textilní roušky pro zdravotníky. „Ideální jsou bílá bavlněná prostěradla. Vypraná a zabalená v igelitové tašce. Zásoby, co jsme měli, jsme už v neděli rozdali švadlenkám. Roušky pak poputují zdravotníkům nebo pracovníkům sociálních služeb. Aktuálně jejich rozvoz řešíme,“ řekl blanenský farář Jiří Kaňa.