„Všiml jsem si ho v neděli, jak tam u zastávky visel. Snažil se s návěsem vytočit a nějak vycouvat, ale to se mu nepovedlo. Ještě v pondělí ráno, tam byl,“ řekl Deníku Rovnost jeden z místních Martin Černý.

Situaci se zaklesnutým kamionem poblíž kolejí pracovníci Správy železnic zaregistrovali. Ve zmíněném úseku totiž dělníci stále pracují na finálních pracích rekonstrukce koridoru mezi Brnem a Blanskem. „Uvedenou situaci jsme zaznamenali, šlo o zbloudilý kamion cizího dopravce, který na místo zřejmě dovedla navigace. Po kontrole evidujeme pouze zanedbatelné poškození, které zhotovitel napraví v rámci dokončování stavby,“ sdělil v úterý mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

V Adamově se nejedná zdaleka o první podobný případ. V minulosti řada řidičů nákladních aut uvízla v podjezdech pod železnicí. Ve městě i u řeky Svitavy mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou. I přesto, že všechny zmíněné podjezdy byly viditelně značené s rozměry průjezdnosti. Jeden z cizinců nedávno kamion zasekl na lesní cestě pod viaduktem poblíž Nového hradem.