Exponovanou ale zanedbanou lokalitu chtějí místní ve spolupráci s lesníky upravit na lesopark. Ten má podle adamovského starosty Romana Piláta přijít zhruba na tři a půl milionu korun a měl by být hotový do konce letošního roku. Úpravy už odstartovaly. „Aktuálně probíhá prořez stromů a terénní úpravy. V lesoparku počítáme s mokřadem a přírodním jezírkem. Lokalitu chceme zatraktivnit jako místo odpočinku, sportovních i naučných aktivit. Pro rodiny s dětmi i starší občany, kteří tudy chodí na procházky,“ řekl Deníku Rovnost Pilát.

Aktuální postup prací na rekonstrukci železničního koridoru mezi Brnem a Blanskem.
Nové koleje, nádraží i krajina. Největší bomba je skládání mostů, říká fanda

V lesoparku bude dětská naučná stezka, geopark, dětské hřiště a herní prvky. A také terénní dráha pro odrážedla a kola. „Počítáme s dětským přírodním pexesem, broukovištěm a řadou prvků s přírodní tematikou. Hlavním materiálem bude dřevo, chceme zachovat přírodní ráz tohoto místa,“ doplnil Pilát.

Zdroj: Jan Charvát

Na zmíněný projekt je zvědavý například Radim Baisa, který tudy chodí na vycházky s rodinou a malou dcerkou. „Projekt jsem neviděl, podrobnosti neznám. Nechám se překvapit, jak se tato lokalita změní. Jestli tu místo zanedbané džungle na místě bývalé skládky bude něco smysluplného pro děti a lidi na procházkách, tak jedině dobře. Rád bych ale, aby to vše bylo zachováno v přírodním rázu,“ poznamenal muž.