Filip Kubík a Nikola Daněk se utkali s dalšími studenty v kategorii školy. „Měli jsme natočit Robinsona naruby. Film měl být dlouhý maximálně pět minut a měli na něm zapracovat spolužáci z jedné třídy,“ nastínil pravidla klání Kubík, který studuje v třetím ročníku. Stoupl si tedy za kameru, k tomu stihl režírovat svých deset kamarádů a pak na výsledné podobě filmu zapracoval ve střižně.

Mladí filmaři jeli podle Daňkova scénáře. „Snažil jsem se, aby byl klasický Robinsonův příběh co nejvíc naruby,“ podotýká Daněk, který ztvárnil i hlavní roli. Kromě slovních vtípků si diváci vychutnali třeba také narážku na seriál Pobřežní hlídka. Studenti totiž natáčeli v okolí blanenského lomu, neváhali se ani ponořit do ledové vody. Byl duben. „Film jsme stihli udělat za týden,“ sdělí Kubík a zmíní další fóry ve scénáři. Pátek totiž není černoch, ale hraje jej Vietnamec. Šaman je zase Rus. Na závěr diváka překvapí nečekané zjištění.

„Pátek Crusoeovi nepomáhá, ale přiláká ho, aby jej mohl sníst,“ prozradí Kubík s tím, že na plátně se objeví titulek Konec s otazníkem. Záběry se vrací pozpátku na start a poté je odhalena skutečnost. „Porotu zřejmě zaujalo i to, že jsme nenatáčeli na jediném místě a že se na filmu podílel větší počet lidí. Také jsme pracovali s kostýmy,“ nadhodí Daněk čím se film Blanenských lišil od ostatních. Soutěž Palace Kamera se uskutečnila počtvrté. Své síly při ní změřili amaterští tvůrci v Praze a v Brně. Akci pořádá společnost Palace Cinemas.