„Mateřská školka dětem nabízí řadu aktivit. Plavání, saunování, hru na zobcovou flétnu, logopedickou prevenci, angličtinu nebo kroužek věnující se vědeckým pokusům a bádání,“ vypočítala Jana Hloušková zástupkyně ředitelky pro Mateřskou školu Komenského.

Děti mohou obyvatelé Adamova často potkat na různých kulturních a společenských akcích. „Spolupracujeme s městským kulturním střediskem, pořádáme vánoční hudební vystoupení pro důchodce nebo na konci roku zpíváme v jejich klubu,“ zmínila Hloušková. Děti připravují program také pro rodiče. S nimi s setkávají na vánočních a jarních dílničkách a na besídkách na Vánoce a ke dni matek.

Oblíbená je také zahradní slavnost Rozloučení se školáky. V poslední době školka dostala také několik vylepšení. Nová je interaktivní tabule a klimatizace ve třídách nebo herní prvky na zahradě. Pracoviště na Komenského ulici spadá pod Základní a mateřskou školu Adamov. Druhé pracoviště pro předškoláky se nachází v Jilemnického ulici a nabízí tři třídy s kapacitou sedmdesát čtyři dětí.

Kolem silnic u Rájce-Jestřebí myslivci rozmístili pachové ohradníky.
Drží zvěř dál od silnice. Myslivci umístili nové ohradníky s pachem šelem