Kromě zábavy děti také sportují a vzdělávají se. Učí se plavat, mají za sebou návštěvu městské policie a čeká je i poučné vyprávění u záchranářů, hasičů. Zjistí také, jak se mají bezpečně pohybovat po ulici.

Slunné a prostorné třídy Oříšková, Jahůdková, Jablíčková a Borůvková poskytují dětem dostatek podnětů ke hře i k rozvoji. Škola navíc vydává vlastní časopis Vitamínek.

Snahou učitelek i vedení školky je, aby mateřská škola společně s rodinou vytvářela podmínky pro zdravé, radostné a smysluplné dětství.

Dělníci opravují cestu v Horní Lhotě.
V blanenské Horní Lhotě začali opravovat silnici kolem kapličky

Druhá mateřská škola ve Velkých Opatovicích je čtyřtřídní a navštěvuje ji sto dvacet dětí. „Od roku 2002 byla škola Státním zdravotním ústavem přijata se svým školním vzdělávacím programem jako stá v České republice a třetí na Blanensku do sítě škol podporujících zdraví,“ sdělila ředitelka mateřské školy Blanka Langerová.

Dodala, že toto zařazení každým třetím rokem školka obhajuje.

Budovu školky obec postupně modernizuje. „Školka je zateplená, má nová okna opatřená venkovními žaluziemi. Celkovou opravou prošly veškeré rozvody. Generální rekonstrukce zasáhla také sociální zařízení pro děti i zaměstnance. Loni dělníci pracovali na spodní přístupové chodbě, letos práci dokončí opravou horní terasy,“ zakončila ředitelka Langerová. (ipe)