Ze zdi se tam usmívá například šéf karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška, herci Simona Stašová, Michal Dlouhý, Jana Švandová nebo publicista Josef Klíma. Na oplátku mají od Bechra doma větší podobizny, kam kreslíř vtipů a humorista na plátno vždy zakomponuje nějaký veselý odkaz k dané osobě. V nejbližších dnech se chystá předat obrázek po vystoupení v Blansku herci Miroslavu Donutilovi, členům legendární kapely Olympic nebo herci Ondřeji Vetchému.

„Nejvíce si cením osobního kontaktu s těmito, jak se říká, VIP lidmi. Drtivá většina z nich si nehraje na žádné hvězdy a jsou naprosto v pohodě. Chovají se jako obyčejní lidé. Když se mi podaří předat obraz přímo, je z toho kolikrát krásné povídání a obrovský zážitek,“ říká jednasedmdesátiletý muž.

Širší uličky, hudba a samoobslužné pokladny. Blanenský Lidl se stěhuje, v OC Poříčí otevírá v pondělí.
Širší uličky, hudba a samoobslužné pokladny. Blanenský Lidl se přestěhoval

Za letošní rok podle svých slov už namaloval více než stovku obrazů. Jsou prošpikované jeho často velmi břitkým humorem. Na plátně si střílí jak ze známých osobností, tak i z historických událostí. Podepsaných portrétů má doma na zdi bezmála třicet. „Rád bavím lidi. Humor je přece kořením života. Myslím si, že je důležité, když si člověk dokáže udělat legraci i sám ze sebe a nebere všechno tak vážně. Vím, že moje obrazy jsou technicky nedokonalé, ale to neřeším. Důležité je, když udělají lidem radost,“ usmívá se humorista jehož doménou jsou léta kreslené vtipy. Těch má na kontě už k šesti tisícům.

Vtipné obrazy začal malovat v pandemii koronaviru. První plátno bylo pro známého českého herce, režiséra a pedagoga Arnošta Goldflama. Předal mu ho na vernisáži v Jevíčku. „Uvedli mě tam jako toho, co hodně maluje a všechno rozdává. To je pravda. Až na několik výjimek obrazy lidem věnuji jen tak,“ říká amatérský malíř.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Obraz namaloval i bývalému premiérovi Babišovi, prezidentovi Pavlovi a šlechticům Kinskému nebo Salmovi. Muzeu regionu Boskovicka pak věnoval obraz s podobiznou známého krasového badatele a boskovického rodáka Karla Absolona. Od známé zpěvačky Lucie Bílé mu dokonce přišel děkovný dopis. Když se nedávno Bechr chystal na operaci s tříselnou kýlou namaloval vtipné plátno pro lékaře, který ho operoval. „Moc mě ale mrzí, že už jsem nestihl namalovat obraz pro Zlatého slavíka Karla Gotta. To byla obrovská osobnost,“ uzavírá povídání muž.