„Ze sousedního Wanklova náměstí nájezd máme. Náměstí Republiky pak ale lidé s kočárky směřující dále k nemocnici, škole a školce na Rodkovského ulici a na další místa museli objíždět. To se nyní změnilo,“ uvedl Crha.

Novinku si v nejbližší době vyzkouší při jízdě s kočárkem například Martin Handl z Blanska, kterému se nedávno narodil syn. „Ještě jsme přes náměstí Republiky s malým nejeli, ale nájezdy jsem tam viděl. Určitě by měly pomoct, snad budou pasovat i na náš kočár. Uvidíme,“ řekl muž.

Nájezdy pro kočárky by uvítal také na schodišti v zámeckém parku nedaleko restaurace Sýpka. „Tamní schodiště musíme vždycky složitě objíždět oklikou. Myslím, že by tam nájezdy pro kočárky uvítalo více lidí. Nevím, v čem je problém,“ dodal Handl.

Podobné nájezdy před několika lety odstranila Správa železniční dopravní cesty na schodišti ve stanici Adamov zastávka. Podle železničářů neodpovídaly platným normám. Maminky tam tak musí čtyřiadvacet schodů zvládnout s kočárky samy nebo se spolehnout na pomoc dalších cestujících. Problémy odpadnou až po vybudování bezbariérového přístupu k trati, který se má začít budovat do dvou let.