„Původně jsme zvažovali revitalizaci Základních škol Salmova a Dvorská a Mateřské školy Údolní za necelých šedesát miliónů korun. Z letošního rozpočtu však musíme doplatit ještě kompostárnu biologicky rozložitelného odpadu. A kdybychom dali čtyřiatřicet miliónů za kompostárnu a dalších šedesát za opravy škol, už by nám nezbylo na jiné investiční akce,“ vysvětlil blanenský starosta Lubomír Toufar.

Zateplení škol bylo podle starosty jediný problém, na kterém se radní při projednávání rozpočtu zasekli. Místo kompletních oprav tří škol se rozhodli, že na čtyřech školách ušetří na energiích výměnou oken a dveří za dvacet miliónů. „V tomto roce chceme dokončit výměnu oken na Základní škole Erbenově, vyměnit okna a dveře na Základní škole Dvorská, na Mateřské škole Údolní a do oprav jsme navíc zařadili také Základní školu T. G. Masaryka,“ vyjmenoval blanenský starosta s tím, že plány radních musí osmého března ještě schválit zastupitelstvo měs­ta.

Původně plánovanou opravu Základní školy Salmovy radní do letošních investic nezařadili. „V souvislosti k šetření na školských zařízení je vize kraje do dalších let, že dojde ke stěhování Salmovy školy například na Písečnou do hotové školy a v tomto případě by byla investice do zateplení školy zbytečná,“ vysvětlil Toufar. O tom, jaké změny se škol na Blanensku dotknout, bude rozhodovat komise Jihomoravského kraje na své zasedáním jedenadvacátého března.