Na páté a šesté mezinárodní výstavě koček v Boskovicích vystavovali chovatelé v sobotu i v neděli přibližně sto padesát domácích mazlíčků. „Velké zastoupení na naší výstavě mají britské kočky nebo kočky mainské mývalí. Já sám budu vystavovat perské kočky," hlásil před začátkem přehlídky pořadatel výstavy Miloslav Peška z boskovické základní organizace Českého svazu chovatelů.

Medaile a tituly

Chovatelé koček si z Boskovic mohli odvézt také medaile a tituly. Jejich mazlíčky totiž hodnotila odborná porota. „Kromě soutěží rozdělených na kategorie ale odborníci vybírají i nej kočky výstavy. Každý den se tak vyhlašují čtyři absolutní vítězové ze všech druhů," doplnil Peška.

Jednu z medailí získal v sobotu také František Odehnal s Míšou. Kocourem domácím. „Jsme tady poprvé a z úspěchu mám radost. Vystavujeme tři kočky domácí. Máme jednu medaili a dva tituly. Chovu koček se věnujeme teprve dva roky a chovnou stanici máme rok. Příští rok bychom na výstavu do Boskovic přijeli rádi zase," pousmál se chovatel z Mostiště.

Na výstavu se přišli v sobotu podívat také Měšťanovi z Letovic. „Už jsme se sem chystali několikrát a nikdy nám to nevyšlo. Dneska jsme se přijeli koupat do Červenky a vyhnala nás bouřka. Zimák je hned vedle, tak jsme se narychlo šli podívat na kočky," usmála se Blanka Měšťanová.

Na mezinárodní výstavě mohli návštěvníci tradičně také přispět na dobrou věc. Na kočičí útulek pro opuštěné kočky. „Jako každý rok je tady stánek s prodejem nejrůznějších symbolických předmětů, jehož výtěžek poputuje kočičímu útulku v Hodoníně. Peníze také použijeme na záchranu zatoulaných nebo nechtěných koček. Odchytáváme je v ulicích a pak je ošetřujeme a snažíme se pro ně najít domov," dodal Miloslav Peška.