Kolem stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka bude také nový plot. „Konečně. Za plot jsme lobovali už několik let. Areál nebyl celý oplocený a scházela se tady po večerech různá sebranka, po které zůstával nepořádek. Jsme rádi i za opravu tribuny, ta už byla v šíleném stavu,“ řekl Deníku předseda atletického oddílu ASK Blansko Martin Bezdíček.

Ilustrační snímek.
Důchodce spadl z kola do řeky. Skončil na chirurgii

Opravy stadionu souvisejí s postupem blanenských fotbalistů do druhé ligy, která má odstartovat za několik týdnů. Součástí oplocení jsou také nové vstupní brány a branky, i takzvaný antivandal koridor pro fanoušky. Úprav a nových sedaček se dočká také tribuna.

„Na tribuně je už sundaný střešní plášť a opláštění zadní strany. Dělníci obrousí nosnou konstrukci, kterou pak natřou. Rozbité lavičky na tribuně nahradí nové sedačky. Vejít by se jich tam mělo přes pěst set,“ uvedla blanenská úřednice z investičního odboru Leona Mazourková.

Do konce srpna má být hotová také rekonstrukce nedaleké ubytovny za přibližně patnáct milionů korun. Dělníci zchátralý objekt přestavěli na klubovny sportovních oddílů a kanceláře městské společnosti Služby Blansko, která se ve městě stará o sportoviště.