V osm ráno nebo až ve tři hodiny odpoledne. Přesně v tyto hodiny jezdí autobusy z Blanska do městské části Češkovice. Tamní obyvatelé už delší dobu upozorňují na nedostatek spojů. Špatné autobusové spojení s okresním městem je nepříjemné především pro školáky, kteří musí proti své vůli čekat často i celé hodiny v Blansku.

„Autobus jede dvakrát ráno kolem sedmé a v osm. Zpátky třikrát za odpoledne. První po poledni ale vyjíždí až někdy v půl třetí. Kdo je na dopravě autobusem závislý, má tak samozřejmě problém. Třeba malé děti, které jedou ze školy, většinou raději vyzvedávají jejich rodiče osobními auty. Čekávají na ně u přehrady a dělají tak soukromé taxíky,“ popsala potíže s dopravou do Češkovic jedna z místních, Marcela Bláhová.

Podobný podnět nedávno dostalo také vedení ČAD Blansko. „Obdržel jsem vzkaz, který zaslal jeden pisatel z Češkovic na internetové stránky města Blanska. Je pravda, že do Češkovic příliš autobusů nejezdí. To ale také úzce souvisí s požadavky policie, která při tvorbě stávajícího jízdního řádu žádala o omezení linek z bezpečnostních důvodů,“ vysvětlil manažer osobní dopravy ČAD Blansko Richard Maňoušek. Dodal, že důvodem k omezení prý bylo zúžené hrdlo vozovky v místě u restaurace Myslivna, před prudkým stoupáním na Češkovice.

Částečným řešením komplikovaného spojení mezi Češkovicemi a Blanskem tak doposud bylo pro obyvatele Češkovic osobní auto. „Spoléhám se zásadně na svoje auto, jezdím s ním všude. Na nákupy, do města,“ přiznala Bláhová. Po změně svízelné situace ovšem nevolají pouze obyvatelé blanenské městské části. Češkovickými autobusy se zabývají také blanenští radní. „Už delší dobu vyvíjíme na naše dopravce tlak, aby stávající jízdní řády změnili. Pokud navrhnou smysluplné řešení, věřím, že rada je bez okolků schválí. Jsme připraveni dát dost peněz na to, abychom posílili autobusové linky,“ řekl místostarosta Blanska Jindřich Král.

Nové linky ve směru na Češkovice by mohly přibýt v jízdních řádech už od poloviny prosince. Záleží to právě na dohodě blanenské radnice s ČAD Blansko. „Pokusím se některé spoje přidat. Jsou tam autobusy, které by při své cestě mohly jet i do Češkovic. Pokud by tyto změny schválili radní, pak by Češkovickým mohly přibýt spoje už od třináctého prosince,“ naznačil směr, kterým se problém bude ubírat, Maňoušek.