„Hvězdou Pivní pouti bude kapela Lou Fanánka Hagena, Tři sestry. Ta zahraje na nádvoří pivovaru v sedm hodin večer," uvedl Jindřich Lukášek z Pivovaru Černá Hora.

Pivní pouť začíná v jedenáct hodin dopoledne. Hlavní scéna je na nádvoří pivovaru, kde vystoupí hudební skupina Hamleti, Zdeněk Izer, Mandrage nebo Xindl X. Hudba bude hrát i na nádvoří Hotelu Sladovna. Výletiště láká rodiče s dětmi. Se svojí bublinovou show tam vystoupí například klaun Bublín nebo trojice brněnských herců ze souboru Kamarádi. Děti se mohou těšit i na kolotoče a skákací hrad. „V doprovodném programu máme také vyhlídkové lety vrtulníkem, který bude startovat z fotbalového hřiště, a zábavnou střelnici. Pro děti chystáme řadu atrakcí. Skákací hrad nebo motokáry," upřesnil Lukášek.

Návštěvníci pivní pouti si pochutnají na všech čtrnácti druzích černohorských piv. „Lidé se mohou těšit také na Pšeničný speciál knížete Václava, který vaříme jenom jednou za rok. Budeme samozřejmě točit i naše limonády," dodal Lukášek s tím, že stejně jako loni připraví pořadatelé pouti prohlídku Muzea pivovarnictví s degustací čtyř černohorských piv.

Vstup na Výletiště a na nádvoří Hotelu Sladovna bude zdarma. „Vstupné na nádvoří pivovaru, do centra dění Pivní pouti, zůstává stejné jako v předchozích letech. Sto sedmdesát korun za osobu. Děti do sto čtyřiceti centimetrů mají vstup zdarma. Chystáme také zvýhodněné rodinné a kombinované vstupné," dodal Jindřich Lukášek.

Program Pivní pouti

17. pivní pouť, Pivovar Černá Hora, sobota 28. září

Nádvoří pivovaru: 12.00 Hamleti, 14.30 Zdeněk Izer + Šárka Vaňková, 16.00 Mandrage, 17.30 Xindl X, 19.00 Tři sestry, 20.45 Kabát revival, 22.00 Ohňostroj

Výletiště: 13.00 Bubleshow, 13.30 Kamarádi na hradě, 15.00 Claymore, 16.30 Velvet

- vyhlídkové lety vrtulníkem, zábavná střelnice, prohlídka Muzea historie pivovarnictví s ochutnávkou piv