„Bezbariérový chodník vybudujeme na stávajících schodech, které vedou podél budovy Komerční banky. Schody jsou tam z obou stran, upravovat budeme ty nalevo při pohledu z náměstí Republiky nahoru na Seifertovu ulici. Část schodiště zanecháme a na části necháme vytvořit novou rovnou plochu. Je ale třeba počítat s tím, že schody jsou prudší, a tak i plošina bude mít větší sklon. Bude prudší, než je třeba ta, která vede na Wanklovo náměstí," sdělil vedoucí investičního odboru městského úřadu Marek Štefan.

Na úpravu chodníku se úředníci pokusí získat nějaké dotace, projekt je vypočítaný na zhruba čtvrt milionu korun. Proto se stavebními úpravami počkají ještě do příštího roku.

Radost z nového chodníku na schodišti mohou mít třeba maminky, které loni s redaktorkou Blanenského deníku Rovnost absolvovaly cestu po centru města s kočárky. Právě spojka mezi náměstím a ulicí nad ním jim chyběla nejvíc.

Blanenští na bezbariérovosti ve městě zapracovali nejvíce před čtyřmi až pěti lety. „S pomocí dotací od Státního fondu dopravní infrastruktury jsme zmapovali trasy, které udělat bezbariérově. Jsou k vidění i na 3D mapě města. Na odstraňování zbylých překážek se pracuje postupně. Zahrnujeme je do širších oprav daných míst," dodal Štefan.

Nových chodníků se ještě letos dočkají Těchovští. Ti zatím chodí jen po krajnicích silnic. Chodníky proto nově protknou v podstatě celou tuto blanenskou místní část.