Město žádalo o 62 milionů korun. Celkové náklady na stavbu jsou zhruba o deset milionů vyšší. „Schválíme celou požadovanou částku,“ prozradil Džingozov. Proč žádost Boskovic uspěla, řeknou úředníci až při oficiálním zveřejnění výsledků na konci listopadu.

O PROJEKTU
· Vybudování Centra polytechnického vzdělávání schválili boskovičtí radní v roce 2015.
· V lednu 2017 podalo město žádost o dotaci.
· Náklady na stavbu činí necelých 73 milionů korun.
· Z dotací dostane město 62 milionů korun, radnice doplatí zbytek.


Na úřední oznámení už netrpělivě čeká také boskovická radnice. „Oficiální informace o tom, že dotaci opravdu dostaneme, zatím nemáme. Termín začátku stavby závisí právě na zajištění peněz,“ přiznala místostarostka města Dagmar Hamalová. Se zahájením prací Boskovičtí předběžně počítali na jaře příštího roku.


Centrum vznikne na místě, kde měla původně stát nová sportovní hala. Její stavbu ale překazily technické problémy a protesty obyvatel. V areálu po ní zůstala jen velká jáma. Zastupitelé poté veřejnosti představili tři řešení, jak staveniště využít. Zvítězilo právě polytechnické centrum. „Areál budou využívat nejen žáci boskovické základní školy, ale také školy v okolí i místní středisko volného času,“ zmínila Hamalová.


Součástí centra budou čtyři učebny. Jedna má být venkovní. Prostranství doplní park, dětské hřiště, jezírko a parkovací místa. „Cílem je rozšířit a zlepšit podmínky pro výuku technických a přírodovědných oborů. Rozvoj manuální zručnosti žáků je důležitý pro navazující výuku v technických oborech,“ uvedla místostarostka.


Záměru fandí i Josef Malý z Boskovic. „Mobily, počítače, virtuální realita, to ano. Ale neví, jak se drží šroubovák,“ zamyslel se nad současnou mládeží.