Problémy často řeší u nemocnice v Blansku strážníci.

„Parkoviště před nemocnicí ani v jejím areálu nestačí. Protože je plno, řidiči je nechávají stát v křižovatkách i na trávnících. V areálu nemocnice dokonce vjíždějí do míst, kde je zákaz vjezdu a stojí i na místech, která jsou vyhrazena pro někoho jiného,“ popsal šéf blanenských strážníků Martin Lepka.

Podle něj městští policisté spolupracují s dispečinkem nemocnice. O prohřešcích řidičů uvnitř areálu se tak dozví ihned a vyrazí na místo. Auta tak nepřekáží sanitce, která musí vyrazit k případu.

Vedení města se snažilo situaci vyřešit v minulosti už několikrát. Uvnitř areálu nemocnice vzniklo placené parkoviště. „Nechali jsme také postavit nová místa před budovou, když jsme zužovali v ulici chodníky, aby byla lépe průjezdná. Ani to však nestačí. U nemocnice a v ulicích poblíž je plno, ať už ráno či dopoledne. Lidé dokonce parkují až v kopci u Seniorcentra,“ uvedl starosta Blanska Lubomír Toufar.

Podle něj je možné postavit nové parkoviště na pozemku města podél nemocnice v ulici Sadové. Tam se vejde asi pětadvacet míst. Lepší varianta však je stavět nad nemocnicí. „Je tam prostor pro takových padesát parkovacích stání. Zároveň tam ale leží soukromý pozemek, s jehož majitelem dosud jednáme,“ sdělil Toufar.

Nové parkoviště letos řidiči nevyužijí. Stálo by přes dva miliony korun, které v rozpočtu města chybí.