Letovice mají celkem šestnáct místních částí. „Do každé z nich poputuje asi sedmdesát tisíc korun na různé akce. Každý rok ale vyčleníme některé místní části, kde je zapotřebí něco opravit, a těm poskytneme okolo půl milionu korun," vysvětlil místostarosta Letovic Jiří Palbuchta.

V únoru se již tradičně vedení Letovic vypraví přímo do místních částí na setkání s tamními obyvateli a osadními výbory. „Objedeme je všechny, abychom se přímo od lidí dozvěděli jejich připomínky a náměty," řekl Palbuchta.

Jednat tak budou i s obyvateli Meziříčka, Slatinky, Kladorub a Lhoty. „Větší opravy, a tedy poskytnutí i více peněz letos plánujeme právě v těchto místních částech," uvedl Palbuchta.

Vedení Letovic už má i představu o tom, co je zapotřebí v těchto vesnicích opravit. „Ve Lhotě chceme opravit místní komunikaci a taras, ve Slatince autobusovou točnu a taras, v Kladorubech cestu do chatové oblasti Andělka a v Meziříčku kanalizaci. Tam ale mají jinou představu, takže vše stejně ještě budeme projednávat s tamními obyvateli, abychom neinvestovali do něčeho, co oni sami nechtějí," dodal Palbuchta.