Na akci se tak dozvěděli například to jak správně poskytnout první pomoc nebo jak zabránit vážným zraněním. „Při simulaci dopravní nehody, při níž jsme na místě zinscenovali střet motocyklu s osobním autem, účastníky čekala ukázka vesty se zabudovaným airbagem, který po pádu motorkáře vestu nafoukne plynem tak, aby nebyla porušena páteř, včetně té krční. Při nehodě pak mohli lidé přímo na místě vidět, jak postupují hasiči a zdravotničtí záchranáři," vylíčila policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že nechyběl ani přílet a prohlídka policejního vrtulníku.

Pro účastníky akce měli organizátoři připraveno několik stanovišť. Na nich se mohli lidé dozvědět informace o dopravních nehodách, vyplnit test ze znalostí pravidel silničního provozu, vyzkoušet si správné sundání přilby motorkáři a resuscitaci nebo popovídat si s primářem brněnského traumacentra Pavlem Machem. „Na jeho oddělení ve fakultní nemocnici totiž končí většina vážně zraněných při dopravních nehodách," uvedla policejní mluvčí.

Na akci si mohli motorkáři vyzkoušet i své řidičské schopnosti na svých motocyklech na připravené trase. Prohlédli si i závodní stroje, které do Sloupu přivezli představit Karel Abraham a Karel Hanika z brněnského Automotodromu.