V Boskovicích se hodinová úspora energie stala tradicí. „Do projektu se zapojujeme už několik let. Letos zhasneme nasvícení naší radnice," prohlásila místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Že by takto ve městě uspořili významnější množství energie, to si Boskovičtí nemyslí. „Ale i když jde především o symbolickou akci, celosvětově se podle mě ušetří docela dost," uvedla Vítková.

Ve Vilémovicích letos zhasnou světla potřetí. „Už to bereme jako samozřejmost. Tentokrát vypneme veřejné osvětlení a nasvícení kaple i rybníka. Od lidí žádné záporné ohlasy nebývají," řekl vilémovický starosta František Kala.

Přesto uznal, že podle některých je to trochu zbytečné. „Vím, že Vilémovice samotné nic moc neovlivní. Jedná se o vstřícné gesto. Ale dokážu si představit, že ve větších městech to své opodstatnění určitě má," naznačil starosta.

Šetřit Zemi budou podruhé i ve Valchově. „Vypneme veřejné osvětlení a opět uspořádáme Valchovskou černou hodinku. Ta spočívá v tom, že se sejdeme při svíčkách v restauraci Osvěžovna ve škole a budeme si povídat a zpívat," těší se starostka Valchova Jindřiška Brožová.