Na pódiu se jako první představí kapela Pohledy. Dále vystoupí Atmo Music, Čechomor, Buty, Visací zámek, Monkey Business a Xindl X. „Snažíme se oslovit co nejširší spektrum publika, volíme kapely takzvaného středního proudu. Chceme, aby si to své na festivalu našli mladší i starší lidé,“ uvedl za pořadatele Tomáš Mokrý.

Kdo si bude chtít od hudby na chvilku odpočinout, může zajít k zámeckému rybníčku, kde bude po celý den připravený doprovodný program. „Zájemci tam zhlédnou ukázky adrenalinových sportů, budou tam nachystané relaxační zóny i atrakce pro děti,“ doplnil Mokrý. Festival bude moderovat herec a bavič Jakub Kohák.

Morava Park Fest je novou akcí v Blansku, z níž by pořadatelé rádi udělali tradici. Dosud zde festival podobného typu chybí. „Chceme zaplnit určitou mezeru v Blansku, protože takové hudební akce se zde prakticky nedělají. Chceme, aby to ve městě žilo, zámecký park je pro pořádání festivalu ideální. Uvidíme, jaký bude zájem návštěvníků, zatím akci plánujeme jen na jeden den,“ dodal organizátor.

Vstupné na festival bude na místě stát pro dospělé 549 korun, pro děti od tří do patnácti let 299 korun. V pátek je poslední den, kdy je možné lístky pořídit v předprodeji za 499 korun pro dospělé a za 199 korun pro děti.