„Na podporu mládežnických nesportovních organizací bude v roce 2011 z městského rozpočtu vyčleněna částka padesát tisíc korun, což je stejně jako vloni,“ uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Podpora nesportovních organizací mládeže se podle místostarostky týká hlavně příspěvků na energie a na nájem. „Každá organizace musí navíc ke své žádosti doložit minimálně dvacetiprocentní spoluúčast,“ upřesnila Vítková.

Více než dvě stě padesát tisíc budou v příštím roce v Boskovicích rozdělovat mezi žadatele o granty. Maximální podpora města bude padesát tisíc korun a je požadovaná alespoň třicetiprocen­tní účast.

„Tato podpora je na různé aktivity, od podpory neziskových organizací, přes TJ Rytmus, Mateřské centrum až pod Klub přátel Boskovic. Částku v grantovém systému oproti letošnímu roku nesnižujeme, přesto můžeme vyhovět jen zhruba polovině žádostí,“ přiblížila boskovická místostarostka.

O peněžní podporu můžou žádat boskovické spolky a organizace už v prvním měsíci příštího roku.

„Výzvy k podávání žádostí budou zveřejněny jako obvykle desátého ledna na úřední desce, na webových stránkách města a v Radničních listech a potrvají do desátého února,“ doplnila Vítková.