V nabídce má nový knižní box několik desítek knih a časopisů. Se širokým záběrem. Pro děti i dospělé. „Mobilní knihovničku jsme se rozhodli umístit po dohodě s vedením nemocnice právě do opraveného vstupního prostoru. Chodí tam hodně lidí a knihovnička bude mít smysl. Nedaleko je navíc informační centrum, takže box s knihami je částečně i pod dohledem. Budeme ho kontrolovat zatím asi jedenkrát týdně a obměňovat. Půl roku pojede na zkoušku," upřesnil Přikryl.

Systém půjčování knih a časopisů je podle něj jednoduchý. „Je to na regálu i napsáno. Vezmi si knihu, zase ji vrať nebo přines jinou. Je to taková knižní samoobsluha. Samozřejmě zdarma," pousmál se ředitel blanenské knihovny.

Přikryl zároveň dodal, že novým projektem se také snaží přitáhnout do blanenské knihovny nové čtenáře. V mobilní knihovně totiž nebudou chybět informace o připravovaných akcích Městské knihovny Blansko. „Jestli se KaČka osvědčí, chtěli bychom další regál s knihami umístit i na jiných frekventovaných místech v Blansku. Třeba v některé z kaváren nebo v hudebním klubu," dodal Přikryl.