Přípravy na otevření koupališť právě vrcholí. Města a obce přemýšlí kdy koupaliště otevřít. Počasí jen přihrává. V blanenském aqua parku se otevření dočkají už tuto sobotu. „Zahájení provozu aqua parku jsme pro letošní sezónu naplánovali na sobotu 23. května,“ vysvětlil ředitel aqua parku Radek Snopek.

K otevření se připojí i koupaliště ve Spešově. Tam otevřou první pátek v červnu. „Ještě máme spoustu práce. Právě malují obrázky v dětském bazén,“ přiblížila Michaela Buchtová, která od letošní sezóny koupaliště začíná provozovat.

Nové tváře přináší nové nápady. Například ve Spešově plánují různé akce. „V průběhu prázdnin zde plánujeme pro ženy a dívky agua aerobik,“ dodala Buchtová s tím, že chystájí i odpoledne s potápěči.

ČTĚTE TAKÉ: AKVAPARK OTEVŘEL BRÁNY, NALEZNETE ZDE I FOTOGALERII

Nové nápady jsou i ve Sloupě. Tamní koupaliště získal do pronájmu nový provozovatel. „Letos to bude mít v pronájmu, ale výhledově má zájem o koupi ,“ vysvětlil starosta Sloupu Josef Mikulášek.

Nový nájemník má v zásobě pár nápadů, jak oživit dění na koupališti. „Letos toho moc nestihneme, ale v příštím roce plánujeme atrakce pro děti,“ přiblížil Martin Janeček s tím, že mají v plánu udělat i koncert.

Velkých oprav se dočkala hasičská nádrž v Kunštátu. Tamní radní se snaží zvládnout technické záležitosti. Podle starosty Pavla Gepferta je nutné dotáhnout do konce čističku. „Čistička je opravená, má docela velký výkon. Ale technicky to ještě není v pořádku,“ přiblížil Gepfert s tím, že z rozpočtu zaplatí půl milionu korun.

Letos se návštěvníci kunštátského koupání vyžijí i po sportovní stránce. Radní totiž zřídili prostor na Beach volejball. „Právě hřiště zasíťujeme. Z rozpočtu na hřiště padlo čtvrt milionu korun,“ dodal Gepfert s tím, že otevřou prvního července.

Kvůli rozsáhlým opravám se letos neotevře koupaliště v Boskovicích. „Práce začali v březnu a v současné době se po tamním koupališti prohání bagry, část se betonuje a část se staví,“ vysvětlil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

V areálu bude nový plavecký bazén, nové sociální zařízení a nový systém čištění vody. „Celý projekt vychází na dvaasedmdesát milionu korun a dotace z regionálního operačního programu pokryjí téměř padesát procent z celkové částky,“ přiblížil Dohnálek.

Vodních radovánek se tamní přesto dočkají. „Městské lázně pravidelně na prázdniny zavíráme kvůli údržbě , ale letos dobu uzavření zkrátíme na nezbytně nutnou. Zavřeme jen od jedenáctého do jednadvacátého srpna. Jinak bude pořád otevřeno,“ přiblížil průběh provozu ředitel společnosti Služby Boskovice Milan Strya.

Milovníci přírodního koupání nemusí čekat na otevření koupališt. Stačí počkat na to až se voda prohřeje natolik, že do ní vlezou. „Těším se, každé léto vyrážím pravidelně do Letovic na tamní přehradu Křetinku,“ řekla Lenka Doušková z Boskovic.