Pořadatelé registrují každým rokem vyšší účast soutěžících i vzorků. „Těch bylo v roce 2011 osmapadesát, loni o jeden více a letos jich lidé přihlásili dokonce jedenasedmdesát. Náš košt je čím dál známější, lidi už si na něj zvykli a zaměřujeme se na propagaci v okolních obcích. Táhne i tombola, ve které se bude soutěžit skoro o sto třicet cen," vyčíslil jeden z organizátorů koštu Jan Sedlák.

Hosté mohli ochutnat vzorky nejen přímo z Lipovce, ale například i z Ostrova, Šošůvky nebo Jedovnic. „Převažuje slivovice ze švestek, ale sešlo se dost vzorků vypálených třeba z rynglí. Za speciální bych žádný vzorek neoznačil, pravdou je, že každá slivovice může být dobrá. Klidně i z jeřabin," prohlásil další organizátor František Koudelka.

Úroda byla podle něj loni trochu slabší. „Někteří zemědělci si hodně stěžovali. Je to samozřejmě i o štěstí. Třeba v Lipovci se půlce pěstitelů dařilo a druhé ne. Na soutěž to však vliv nemá, zájemci klidně můžou přihlásit i pár let starou slivovici," vysvětlil Koudelka.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá. „Každý host napíše na papír čísla tří vzorků, které mu chutnaly nejvíc. Nakonec je sečteme a vyhlásíme první tři místa," popsal Sedlák.

V podvečerních hodinách organizátoři oznámili výsledky, které vzešly z hlasování asi sto třiceti hostů. „Na třetím místě se umístila švestkovice Jana Celého z Lipovce, na druhém meruňkovice Aloise Zouhara ze Senetářova a nejvíc lidem chutnala štvestkovice lipoveckého Vojtěcha Zouhara," shrnul pořadí Sedlák.