„Silnice druhé a třetí třídy jsou posypané a sjízdné se zvýšenou opatrností," komentoval stav silnic na Blanensku ve středu ráno web tamních silničářů.

Podle policejní mluvčí Ivy Šebkové ve středu zatím policisté kvůli sněhovým přeháňkám s deštěm nezasahovali u žádné dopravní nehody. „Zatím je klid. Nemáme hlášenou žádnou nehodu," řekla Šebková.

Bez problémů se ve středu dostal do práce autobusem také Petr Koudelka, který bydlí v Benešově. V obci s nejvyšší nadmořskou výškou na Blanensku. „Na zahradě mám asi dva centimetru sněhu. Ani jsem nevytahoval hrablo. Země je pořád teplá, takže počítám, že sníh brzo roztaje. Do Blanska jsem dojel autobusem bez problémů. Silnice byly prosolené," řekl muž.

Nejvyšší teploty vystoupají přes den na plus tři stupně Celsia. Meteorologové upozorňují, že nového sněhu přibudou ve středu nanejvýš dva centimetry. „Náledí se však může objevit kdekoli," poznamenal meteorolog Mojmír Martan z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V noci na čtvrtek teplota klesne až k minus šesti stupňům a řidiči by si opět měli dát pozor na náledí. Přes den se oteplí nanejvýš na plus dva stupně a přes Jihomoravský kraj přejdou slabé sněhové přeháňky. „V pátek čekáme oblačnou oblohu a od jihovýchodu příchod sněžení. Může napadnout až pět centimetrů nového sněhu," dodal Martan.

V nižších polohách musejí lidé počítat spíš s deštěm se sněhem. Teploty kolem nuly a občasné sněžení meteorologové předpovídají i pro zbytek týdne.