Krásné počasí na jarmark do veselice přilákal například Jaroslavu Strakovou z Blanska. „Dnes je nádherně, jen by nemuselo tak foukat. Proto jsme si chtěli dnes udělat malý výlet a Veselice je kousek od Blanska, tak jsme vyrazili sem. Na rozhledně Podvrší už jsme byli několikrát, na jarmarku jsme tady ale poprvé a moc se nám tu líbí. Koupili jsme si tu výborné tvarohové koláče," usmívá se žena.

Kromě koláčů ale prodejci na jarmarku nabízeli i další zboží. „Je tady například paní, která prodává výrobky z pravé ručně dělané vlny, dále je zde možné koupit například včelí produkty nebo domácí smažené bramborové lupínky a další zboží. Jaké produkty se zde budou prodávat se snažíme regulovat právě na ty vlastní výroby," vysvětlil Miloslav Novotný, předseda sdružení Veselická kaplička, která jarmark pořádá.

Program jarmarku začal od devíti hodin ráno a naplánovaný byl do pěti hodin odpoledne. „Oproti minulým ročníkům jsme stánky přesunuli z cesty k rozhledně na louku, kam jsme umístili také velký stan, kde je možnost posezení a občerstvení. Připravené jsou i hry a soutěže pro děti a letos jsme do programu zařadili i výstavu včelařství. V příštím roce totiž ve Veselici vznikne Muzeum včelařství Moravského krasu," dodal Novotný.