Parkoviště se chystá postavit vedení černohorského pivovaru, kterému patří benzinka v Krhově. „Na benzinových pumpách a parkovištích u státní silnice dochází k nadměrnému hromadění aut. Silnice je velmi rušná. My se snažíme zlepšit kulturu přepravy,“ zdůvodnil mluvčí pivovaru Hubert Adámek s tím, že řidiči konečně najdou na tahu Brno – Svitavy kvalitní zázemí. Když si odpočinou, klesne i riziko nehod po tahu zvaném silnice smrti.

Na parkovišti najde podle Adámka místo zhruba třicítka kamionů. „Myslíme i na lidi z okolí. Počítáme se stavbou venkovního autokina, s obchůdky a motelem,“ nastínil Adámek.

V současnosti stojí u Krhova benzinová stanice s nekuřáckou restaurací a s prodejnou výrobků, které se pyšní značkou Moravský kras.

Se stavbou kulturního centra a zázemí pro řidiče začnou dělníci u Krhova pravděpodobně v příštím roce. „Letos bude teprve hotový projekt. V současnosti řešíme problém se zdrojem vody, který se v místě nachází,“ podotkl Adámek.

Podle krhovské starostky Ilony Tajovské místo žije svým životem už dnes. Chystané stavby však podporuje. „Je dobře, že na promáčených lukách vznikne užitečný prostor, který lidem přinese pracovní místa,“ vyjádřila se Tajovská s tím, že vítá i parkoviště pro kamiony. „Pivovar je jediným vlastníkem pozemků, který se o ně dokázal postarat. To se dříve nikomu takto nepodařilo,“ dodala starostka.