Na hřišti už je také nalajnován prostor pro malou kopanou. „Nyní bude následovat technologická přestávka pro vyschnutí a vytvrdnutí lepidel. Od pondělí budou práce pokračovat vyčesáním nečistot, zapískováním spodní vrstvy a dosypem gumového granulátu. Pokud nebude pršet, měly by práce skončit koncem příštího týdne. Druhý srpnový víkend už by měl být sportovní areál otevřený bez omezení,“ informoval v pátek adamovský místostarosta Jiří Němec.

Nyní je víceúčelové hřiště včetně workoutové sestavy a posilovacích strojů zavřené. Výměna povrchu přijde na milion sto šedesát tisíc korun. Původní koberec už byl opotřebovaný, klouzal a špatně propouštěl vodu. Problém s odvodem vody pod povrchem podle Němce však není. „Drenáže jsou v pořádku. Do nich zasahovat nebudeme. Problém byl v tom, jak původní koberec stárnul a zvyšovalo se opotřebení, tak klesala jeho propustnost,“ upřesnil.

Víceúčelové hřiště vybudovali Adamovští v roce 2009 za zhruba 13 milionů korun. Většinu nákladů pokryly dotace. Kromě hřiště s umělým povrchem na malou kopanou, fotbal, basketbal nebo volejbal vzniklo ve zmíněné lokalitě také asfaltové hřiště s herními prvky pro menší děti. Později město areál rozšířilo o workoutovou sestavu a posilovací stroje.