Na hřišti už je také nalajnován prostor pro malou kopanou. „Nyní bude následovat technologická přestávka pro vyschnutí a vytvrdnutí lepidel. Od pondělí budou práce pokračovat vyčesáním nečistot, zapískováním spodní vrstvy a dosypem gumového granulátu. Pokud nebude pršet, měly by práce skončit koncem příštího týdne. Druhý srpnový víkend už by měl být sportovní areál otevřený bez omezení,“ informoval v pátek adamovský místostarosta Jiří Němec.

Nyní je víceúčelové hřiště včetně workoutové sestavy a posilovacích strojů zavřené. Výměna povrchu přijde na milion sto šedesát tisíc korun. Původní koberec už byl opotřebovaný, klouzal a špatně propouštěl vodu. Problém s odvodem vody pod povrchem podle Němce však není. „Drenáže jsou v pořádku. Do nich zasahovat nebudeme. Problém byl v tom, jak původní koberec stárnul a zvyšovalo se opotřebení, tak klesala jeho propustnost,“ upřesnil.

Novým ředitelem Kulturního střediska města Blanska se stal Pavel Langr. Dlouholetý šéf blanenského kina.
Šéf blanenské kultury Pavel Langr rezignoval. Kvůli zdraví

Víceúčelové hřiště vybudovali Adamovští v roce 2009 za zhruba 13 milionů korun. Většinu nákladů pokryly dotace. Kromě hřiště s umělým povrchem na malou kopanou, fotbal, basketbal nebo volejbal vzniklo ve zmíněné lokalitě také asfaltové hřiště s herními prvky pro menší děti. Později město areál rozšířilo o workoutovou sestavu a posilovací stroje.