„Kruhový objezd na křižovatce ulic Poříčí a Mlýnská je potřeba. Tomu místu se autem nyní vyhýbám. Nedá se tam kvůli provozu odbočit ve směru na Brno. Teď je to tam ještě horší kvůli uzavírce centra a objízdné trase,“ uvedl jeden z blanenských řidičů Karel Kaláb.

Nový silniční most na Staré Blansko podle něj uleví motoristům, kteří dosud do této části města stáli dlouhé minuty u spuštěných závor na železničním přejezdu. „Rádi bychom, aby se oba kruhové objezdy stavěly současně. Nyní finišuje zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele rondelu na Poříčí. V ulici Svitavská záleží na výsledku výběrového řízení na zhotovitele přemostění, které nyní běží na kraji,“ informovala mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Dodala, že piloty pro nosné pilíře silničního mostu mají dělníci založit ještě letos. „Příští rok se ještě postaví okružní křižovatka v ulici Brněnská na Starém Blansku. Dokončí se vlastní mostní konstrukce a na řadu přijde také výstavba parkoviště pro čtyři desítky aut. To je však vše zatím jen předpokládaný harmonogram. Stavební firma může zvolit jiný postup prací,“ dodala mluvčí.

Další kruhový objezd vznikne v budoucnu na průtahu Blanskem i před plánovaným obchodním centrem v ulici Poříčí.