Hned u vstupu do sálu vítá návštěvníky plesu sychotínských hasičů malé občerstvení v podobě jednohubek. Příchozí si však dávají trochu na čas, ačkoliv ples oficiálně začal v osm hodin večer, v sále je ještě v devět poloprázdno. I tak se však lidé baví, na parket se zatím příliš nehrnou, zatím jim tak alespoň k poslechu hraje a zpívá manželské duo J-Band.

Po chvilce však už starosta sychotínských hasičů Aleš Havelka vítá na pódiu zpěvačku Alžbětu Boucníkovou. „Alžběta Boucníková je novou učitelkou v naší Základní umělecké škole a dnes nám zazpívá známé melodie ze světových muzikálů," říká Havelka.

Tančily Bez dechu

Po vystoupení už je sál téměř plný a zábava se rozjíždí. Dámy ve večerních róbách a pánové v oblecích začínají plnit taneční parket, nakupují lístky do tomboly a družná zábava panuje i u baru. Kolem jedenácté hodiny večer nastupuje další součást programu. Taneční skupina letovické Základní umělecké školy s názvem Bez dechu. Její členky předvádějí taneční kreace na píseň Sladké mámení a také na melodie známé kapely ABBA.

Půlnoc je ve znamení vydávání cen, které účastnici plesu vyhráli v tombole. „Letos se nám podařilo shromáždit čtyři sta dva cen. Jeden lístek do tomboly stál pět korun a každý desátý je výherní," říká velitel sychotínských hasičů Libor Sedlák.

Podle starosty hasičů jsou mezi cenami například lednička či mikrovlnná trouba. „Nemáme ale tombolu rozdělenou na malou a velkou ani neděláme žádné losování hlavních cen," vysvětluje Havelka.

Svůj ples sychotínští hasiči pořádají už po třinácté. „Chtěli jsme zavést novou tradici a to se povedlo. S letošním plesem jsme spokojení, lidé se baví, tak co víc si přát," usmívá se Havelka s tím, že na ples letos přišlo asi sto šedesát lidí.

Mezi nimi je například Lenka Cvrkalová. „Na plese sychotínských hasičů jsem poprvé, ale bavím se skvěle. Je tady moc příjemná atmosféra, líbil se mi i program a kapela a dokonce jsem vyhrála i nějaké ceny v tombole," usmívá se účastnice plesu.