Na čtyři sta metrů dlouhé dráze ve tvaru osmičky se mohou projet cyklisté, lidé na in–line bruslích či skateboardech. „Uprostřed si mohou lidé na větší travnaté ploše zahrát fotbal. Umístili jsme tam i branky. Nad menší plochou ještě uvažujeme. Původně zamýšlený skatepark tam zřejmě nahradíme parčíkem s lavičkami,“ popsal starosta Ráječka Vít Rajtšlégr. Podle něj vyšlo vylepšení pláně na zhruba devět set tisíc korun. Sto dvacet tisíc z této částky si vyžádala úprava trávníků, fotbalové branky a další vybavení. „Tyto peníze se nám podařilo získat z dotací. O další finance bychom chtěli usilovat ještě na jiné úpravy,“ podotkl Rajtšlégr.

Na Hasičské louce by rád viděl stát zbrojnici. Ráječkovští hasiči totiž vlastní dvě zásahová vozidla. Jejich zbrojnice je však příliš malá. Zaparkují v ní pouze jedno auto. „V budoucnu bychom chtěli pořídit cisternu, která by se vyplatila při přívalových deštích. Neměli bychom ji ale kde garážovat,“ podotkl starosta.

Louka je volně přístupná lidem každý den. V sobotu tam změří síly hasiči s fotbalisty při trojboji. Muži se utkají v požárním útoku, štafetě na koloběžkách nebo při fotbalovém zápase. Zvítězí ti lepší.