Akce Otevřené rozhledny Boskovicka se uskuteční už pošesté. „Projektu se účastní pět rozhleden – Malý Chlum, Babylon u Kozárova, Rudka, Kopaniny a Zelenkův kopec," řekla Barbora Palánová, administrátorka Místní akční skupiny Boskovicko PLUS, která akci pořádá s Místní akční skupinou Partnerství venkova.

Na místě první návštěvy dostane každý turista pamětní list. Na dalších rozhlednách pak bude sbírat originální razítka. „Pokud má návštěvník alespoň dvě razítka, může se zúčastnit soutěže. Losují se tři výherci. Hlavní výhrou je balíček zajímavých místních produktů," pozvala turisty Palánová.

Cílem celé akce je především přitáhnout nové návštěvníky. „Akce Otevřené rozhledny Boskovicka naláká hlavně nové lidi. Jezdí turisté z Brna i místní, kteří do té doby ani nevěděli, že tu rozhledna je," řekla provozovatelka rozhledny u Kozárova Eva Křečková. „Za den přijde okolo třiceti lidí speciálně na akci Otevřené rozhledny. Záleží ale také na počasí," dodal Zdeněk Popelka, provozovatel rozhledny Rudka.

PAVLA HLOUŠKOVÁ