V Blansku se čarodějnická akce uskuteční v rekreační oblasti Palava. Od patnácti hodin budou na programu nejrůznější soutěže a atrakce pro děti, přičemž chybět nebude ani vyhlášení nejpěknější čarodějnice a čaroděje. Vystoupí kapela K-Band, od devatenácti hodin až do půlnoci potom bude vyhrávat skupina Prorock.

Nudit se určitě nebudou ani ti, kteří v úterý zavítají na fotbalové hřiště do Velkých Opatovic. Jak sdělila Šárka Zemánková z Rodinného centra Motýlek, které čarodějnice pořádá spolu s místními fotbalisty, od půl páté budou pro děti přichystány netradiční kouzelnické soutěže. „Půjde například o míchání lektvarů, slalom na koštěti či střílení duchů," naznačila pořadatelka.

Ta doplnila, že po celé odpoledne bude také možnost zastřílet si lukem, seznámit se s kovářským řemeslem a zakoupit si ve stánku nějakou čarodějnickou drobnost, třeba amulet nebo deníček. Akce bude od osmnácti hodin pokračovat vystoupením tanečního kroužku z místní základní umělecké školy a módní přehlídkou všech čarodějnic. „Od devatenácti hodin pak začne hrát kapela Defekt," dodala Zemánková.

Na dobrou zábavu ale lidé nemusí čekat až do úterý. Už tento pátek pořádá Dům dětí a mládeže v Boskovicích Čarodějáles. „Akce vypukne v pět hodin ve dvoře Domu dětí a mládeže, kde se shromáždí všechny čarodějnické masky. Odsud půjde s pánem z Boskovic na koni průvod městem k zámku. Zde vystoupí děti z našich kroužků, hasiči ukážou svoji techniku, zvolí se Miss čarodějnice a večer završí ohňová show," nalákala ředitelka Alena Staňková, která upřesnila, že minule se této akce účastnilo dvě stě lidí.

O den později, tedy v sobotu, se čarodějnice poprvé „slétnou" i do Kateřinské jeskyně. „Od rána od devíti hodin až do večera do půl osmé zde budou netradiční prohlídky se scénkami, v nichž vystoupí pohádkové bytosti, hlavně tedy čarodějnice," řekl vedoucí Roman Plíšek, který upozornil, že na prohlídku je nutné se dopředu objednat.

Přehled akcí

26. 4.: Boskovice – DDM a zámek, Blansko – Palečkova zahrádka

27. 4.: Cetkovice – Kulturní dům, Kateřinská jeskyně

30. 4.: Blansko – Palava, Boskovice – výletiště na Mazurii, Borotín – koupaliště, Doubravice nad Svitavou – sokolské hřiště, Křtiny – koupaliště, Němčice – výletiště u kulturního domu, Olešnice – parkoviště u ski-areálu, Petrovice – na větřáku, Světlá – výletiště, Skalice nad Svitavou – hřiště, Sloup – na Lukách u skladováku, Šebetov – koupaliště, Velké Opatovice – fotbalové hřiště, Vanovice – kulturní dům, Valchov – hřiště v Borkách