Kromě stávajícího bakalářského studia na Vyšší odborné škole v Boskovicích a Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Blansku, bude možné nově získat vysokoškolský diplom i na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti André Citroëna v Boskovicích.

Bakalářské studium, které jako jediné v okrese bude v prezenční, tedy denní formě, nabízí boskovická škola ve spolupráci s Vysokou školou Karla Engliše v Brně. Vybírat si zájemci mohou ze dvou oborů. „Jde o obory Ekonomika a management buď se zaměřením na automobilový průmysl a dopravu, nebo se zaměřením na aplikované informační systémy,“ prozradil ředitel Střední odborné školy André Citroëna Karel Ošlejšek. Ten doplnil, že v plánu je otevřít obory i v kombinova­né formě.

Jak uvádí boskovická škola na svých internetových stránkách, vysokoškolské studium se má rozběhnout již v nadcházejícím školním roce. Podle Ošlejška ale nakonec bude studium otevřeno až za rok. „Vysoká škola Karla Engliše přišla s nabídkou až v červnu, kdy už většina studentů byla přihlášena na vysoké školy. Pokud by ale byl o studium větší zájem už letos, jsme schopni ho otevřít,“ řekl Ošlejšek a upřesnil, že aby byl obor v Boskovicích otevřen, je potřeba minimálně pětadvacet studentů.

Znalosti budou budoucí vysokoškolští studenti získávat v učebnách boskovické školy. „Pouze asi dvakrát až třikrát do měsíce by na nějaké předměty dojížděli do Brna,“ dodal ředitel s tím, že za studium se platí. „Školné bude kolem třiceti tisíc korun za rok,“ doplnil.