„Tvoří se tam kolony, doprava úplně stojí, protože kamion v kopci zablokoval celou šířku silnice," řekla před půl osmou večer policejní mluvčí Iva Šebková.

Kolony aut se v pondělí na večer tvořily i v úseku mez Šebrovem a Blanskem. Nápor těžkého mokrého sněhu tam nevydržel strom, který se vyvrátil a zatarasil silnici.

Na cestě domů se zpozdili také cestující na železnici, kteří jeli vlakem mezi Brnem a Letovicemi. Sněhová vánice totiž ochromila dopravu na trati v okolí Brna. „V terénu máme všechny lidi. Odmetají výhybky, ale stále hustě sněží. Vlaky mají zpoždění až půl hodiny," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

Na silnicích v regionu se stalo díky sněhové vánici od pondělního dopoledne několik nehod. Kolem poledne vjelo auto do příkopu za Jedovnicemi směrem na Křtiny. „V autě byli dva lehce zranění lidé, kteří zůstali zaklínění uvnitř a ven je museli dostat hasiči. Na autě vznikla škoda třicet tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Nehoda se stala i u Ludíkova ve směru od Žďárné. Fiat se tam srazil s linkovým autobusem. „Řidič autobusu předjížděl kamion, který nemohl vyjet prudší kopec. Proti němu však jelo osobní auto. Došlo k čelnímu střetu a škodu policisté vyčíslili na sedmdesát tisíc korun. Nikdo naštěstí není zraněný, ale silnice byla asi hodinu zablokovaná," oznámila Šebková.

Kolem třetí hodiny odpoledne se srazila tři auta za Šebrovem-Kateřinou ve směru na Blansko. Nehoda se obešla bez zranění. Uvízlé kamiony blokovaly dopravu například i u Letovic nebo Senetářova.

V pondělí v podvečer byly neprůjezdné obě silnice ze Sloupu na Šošůvku a Ostrov. U hotelu Broušek stály kolony aut, kopec se kolem aut v příkopech snažili prohrnout silničáři. Silnici ze Sloupu do Šošůvky zase blokovalo několik vzpříčených vozidel. Před šestou večer se srazilo osobní auto s náklaďákem v Krhově. Nehoda se obešla bez zranění.

Silnice na mnoha místech celého regionu navíc pokryla ledovka. Vytvořila se například u Olomučan, Crhova, Krhova nebo Šebrova-Kateřiny. Dosahují několika set metrů. Na některých místech navíc na cesty spadly stromy, které musí odstranit hasiči.