Oprava obřadní síně má být hotová do konce letošního roku. „Jedná se o první etapu rekonstrukce blanenské radnice. Do obřadní síně necháme vyrobit umělecký mobiliář, osvětlení a prosklenou reliéfní stěnu. To vše z dílny sochaře a sklářského výtvarníka Valéra Kováče," uvedl vedoucí odboru investičního a územního rozvoje blanenské radnice Marek Štefan.

Práci Valéra Kováče si mohou lidé prohlédnout například také v kapli sv. Václava a sv. Anežky České v obci Šošůvka. „Opravu obřadní síně dokončíme ještě letos," dodal Štefan.

Obřadní síň na blanenské radnici je stále poměrně častým místem, kde lidé vstupují do manželství. Každoročně si v ní řeknou ano a vymění snubní prstýnky desítky novomanželů. „Letos jsme zde oddali třicet manželských párů," řekla Yvona Havlíčková z blanenské matriky.

Příští rok mají Blanenští v plánu druhou etapu oprav radnice. Zaměří se na vestibul budovy. „Bude tam nový strop, podlahy, opravíme stěny a také uděláme zázemí pro obřadní síň. Šatnu a toalety," upřesnil Štefan. Obě dvě etapy oprav budou stát přibližně šest milionů korun.