František Dvořák, 60 let, důchodce, Lipovec

Plánovaná drůbežárna mi nevadí. Ani případného zápachu se nebojím. Dřív tu byl teletník i drůbežárna a neměli jsme s tím žádné problémy. V teletníku v dolní části Lipovce jsem pracoval, takže možná jsem na zápach zvyklý. Ale chápu, že lidi, kteří bydlí v blízkosti drůbežárny, mají strach.

Jaroslav Štěpán, 25 let, dělník, Lipovec

Výstavba drůbežárny nám s manželkou vadí. Bojíme se nesnesitelného smradu i nemocí. Drůbeží bobky nejen smrdí, ale jsou i zdraví škodlivé. Také vůbec nevíme, kam je chtějí majitelé vyvážet. Kuřata sem také mohou zanést nebezpečné choroby, jako třeba ptačí chřipka.

Jana Doleželová, na mateřské dovelené, 35 let, Lipovec

Nemám moc informací, nejsem původem odtud, přivdala jsem se sem. Ale bojím se zápachu. Už teď se tu celé léto táhne zápach z vepřína. Doma pak nemůžeme ani větrat. Dalším rizikem jsou i nemoci. Ptačí chřipka je stále hrozba. Ani většina našich sousedů se stavbou nesouhlasí.

Petra Skotáková, 42 let, učitelka, Lipovec

Já nic proti drůbežárně nemám. Nás by se to totiž moc netýkalo, bydlíme v jiné části obce. Chápu ale obavy lidí. Když byl v provozu teletník, splašky šly lidem do studní a nikdo proti tomu spoustu let nic neudělal. Na druhou stranu v drůbežárně najde práci dost lidí.