Jednou z akcí, jejíž pořádání omezení výrazněji neovlivnila, je Muzika pro Karolínku. Letos také nabízí organizátoři posluchačům deset koncertů podobně jako loni. „Jediným rozdílem je to, že oblíbená přehlídka folkové a bluegrassové hudby začíná o týden později než obvykle, původně měla začít už prvního července,“ uvedli zástupci města.

Návštěvníci tedy mohou na koncerty na nádvoří blanenského zámku zajít každou prázdninovou středu.

Na Poduklí budou znovu lákat na promítání filmů pod širým nebem. Přístupné tam bude letní minikino. Od desátého července tam každý prázdninový pátek diváci shlédnou jeden český film. „Zajímavostí bude sedmnáctého července dokument, který se odehrává v kulisách zbouraného hotelu Dukla,“ podotkl vedoucí kina Jan Mach. Vybydlený hotel Dukla totiž před devíti lety v Blansku koupilo město. Byli to místní, kteří v hlasování rozhodli o jeho demolici. Interaktivní dokument Dukla 61 mapuje osudový den demolice minutu po minutě.

Lípa, ilustrační foto
Kvůli úpravě silnice vykácí stoleté lípy. Na jejich zachování podepisují petici

Jistotou budou letos promenádní koncerty na náměstí Svobody. Ty se ale letos uskuteční pouze v srpnu s polovinu koncertů oproti obvyklému počtu. Jako první vystoupí v neděli druhého srpna Dechová hudba Lysice. Novinkou v letní kulturní nabídce bude naopak hudební festival Už zas můžem. Jeho dějištěm bude v neděli devatenáctého července a šestnáctého srpna amfiteátr na Poduklí a představí se na něm zejména místní amatérští muzikanti.