Jeho dosavadní ředitelku a radní Dagmar Hamalovou lidovci nominují na post místostarostky po Vítkové. Nynější místostarostka se totiž chce naplno věnovat práci senátorky a na radnici tak skončí. „Předpokládám, že muzeum povede některý ze zaměstnanců muzea. O jmenování zastupujícího ředitele bude rozhodovat rada Jihomoravského kraje," uvedla Hamalová.

Funkci místostarostky bude zastávat do roku 2018, tedy do dalších komunálních voleb. Pak počítá s tím, že se vrátí zpátky do muzea. O tom, jestli by případně byla místostarostkou i po volbách, podle ní nemá zatím smysl spekulovat. „Že jsem nyní přistoupila na to stát se místostarostkou, beru jako projev důvěry kolegů našeho zastupitelského klubu. S problematikou samosprávy jsem se postupně seznamovala již jako ředitelka Muzea Boskovicka zřizovaného městem, následně jako zastupitelka a v posledních dvou letech z pozice radní města. Chci navázat na práci paní Vítkové," popsala Hamalová.

Vítková se chce plně věnovat práci v Senátu. Již dříve uvedla, že je proti hromadění funkcí, člověk by podle ní neměl sedět na dvou židlích. „Šestnáctého listopadu se bude konat ustavující zasedání Senátu, především do této doby budu funkce vykonávat souběžně. A před Vánocemi se toho v politice řeší méně," sdělila Vítková. I nadále bude působit v Boskovicích, kde bude mít svou kancelář. Zároveň zůstane radní a zastupitelkou města. Na post místostarostky rezignuje k jednatřicátému prosinci.

O návrhu zvolení Dagmar Hamalové místostarostkou bude příští úterý jednat koalice. „V koaliční smlouvě máme schváleno, že lidovci mají nárok na post místostarosty. Na koaličním jednání představí návrh řešení. Osobně proti případnému návrhu paní Hamalové nic mít nebudu," uvedla Nedomová. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo, které se sejde šestého prosince. Někteří opoziční zastupitelé ale již nyní vědí, že Hamalovou svým hlasem nepodpoří. „Nejspíš se zdržím hlasování. Paní Hamalová nejdříve například hlasovala pro sportovní halu ve Slovákově ulici. A poté, co se politická situace v Boskovicích změnila, tvrdila, že se objevily nové skutečnosti a svůj záměr přehodnotila. Není to první věc, kdy lidovci takto otočili o sto osmdesát stupňů," uvedl například bývalý starosta města Jaroslav Dohnálek. Ze stejného důvodu se zdrží hlasování i Jiří Pevný.