„Vystavovat budeme hlavně sbírkové předměty, které budou později součástí muzea. Jedná se převážně o věci spojené s kolářstvím a hrnčířstvím,“ uvedl za organizátory Libor Janča. Vystavovat budou také obrazy Víta Ondráčka a Petra Pazdery Payna. Antonín Krejčíř představí své fotografie z Thajska a sochy a zahradní architekturu předvede Milan Šplíchal. Nebudou chybět pohlednice města Kunštátu.

Předvádět se tam budou také řezbáři a kováři. Děti si budou moct například vyzkoušet, jak profesionálové zatloukají hřebíky speciálním kladivem.
Kdy se muzeum otevře natrvalo, není zatím jisté. „Může to být za rok, za dva i později. Záleží na tom, jestli se nám podaří získat nějaké granty. Zatím se dá říct, že spíš ještě budou nějaké dny otevřených dveří v budoucím muzeu, než je skutečně otevřeme,“ naznačil vývoj Libor Janča.
V budoucnu by muzeum mělo být místem, kde budou nejen vystaveny různé exponáty, ale kde si lidé budou moct i řemesla sami vyzkoušet a naučit se je.

Dny otevřených dveří v muzeu se konají zároveň s hrnčířským jarmarkem v Kunštátě. Muzeum bude otevřené v sobotu i v neděli od devíti do šestnácti hodin. Vstupné je dobrovolné a bude použito ve prospěch této nové zajímavosti ve městě.