Muže z Bačova, což je místní část Boskovic, dovezli záchranáři na příjem do boskovické nemocnice v sobotu ráno. Ještě před příjezdem záchranářů prý byl schopný komunikovat. Dokázal říct i to, co pil a kolik i odkud alkohol pocházel. „Během převozu se ale jeho stav zhoršil a zkolaboval. Bylo nutné ho uvést do umělého spánku a ihned začít s léčbou. Nasadili jsme dialýzu a léky včetně norského přípravku," doplnil Verner.

V Bačově byli zprávou o otráveném muži prý překvapeni. „Nejspíš všem to vyrazilo dech. Až do sobotního večera jsme vlastně nevěděli, který člověk to byl, ale Bačov je malá vesnice, kde se nic neutají, takže je to teď samozřejmě ústřední téma. Jsme zaskočení, mrzí nás to, ale bohužel teď s tím nic neuděláme," popsala jedna z obyvatelek Bačova, která si však kvůli citlivosti tématu nepřála být jmenována. Redakce její jméno zná.

V neděli se v Bačově navíc konal den pro děti. Zatímco jindy by si dospělí na posilněnou něco ostřejšího nejspíš dali, tentokrát se drželi při zemi. „Bylo to bez štamprlí, nikdo se neodvážil donést ani domácí slivovici, přece jen to námi otřáslo," dodala žena.

Bez tvrdého alkoholu se museli obejít třeba i návštěvníci diskotékového klubu Mlýn v Dolní Lhotě. „Byli jsme tam v pátek i v sobotu. Všechen tvrdý alkohol nad dvacet procent měli sklizený, a i když jsme to na ně zkoušeli, nenalili nám. Tak se pilo pivo, víno, šampaňské a pak takové ty ochucené vodky do dvaceti voltů," popsal třiadvacetiletý Jan Paleček. Na návštěvnosti se prý prohibice nepodepsala a bylo narváno jako dřív.

Majitel diskotéky Mlýn Viktor Flek ale tvrdí, že kvůli zákazu tvrdého alkoholu se jeho podnikání omezilo na „službu pro lidi". „Na tvrdém alkoholu se obecně nejvíce vydělává. Když se nepije tvrdý,, nejdou na odbyt ani limonády a těch pár méně alkoholických lepidel to nezachrání. Na pivu a vínu nevydělám, i když je výtoč větší. Stačí, že zaplatím náklady na provoz a zaměstnance a jsem na nule, výdělek žádný. Podle mě je prohibice jen zbytečná křeč. Kvalitní a známé likérky, jejichž výrobky v baru máme, si pančování alkoholu nedovolí, protože by v tu ránu přišly o dobré jméno a skončily. A levný alkohol, kterého se to týká, my ani nenaléváme," rozhořčil se Flek.

Rum do těsta, třeba při přípravě koláčků, byli doteď zvyklí lít i ve vyhlášené blanenské cukrárně Severka. „Ptala jsem se na různých místech, jestli se nás prohibice taky týká, a nikdo nebyl schopný mi odpovědět. Tak rum raději nepoužíváme a místo něj máme jen rumové aroma," vysvětlila vedoucí cukrárny Vilma Novotná.

ČTĚTE TAKÉ: Otrávený muž leží v boskovické nemocnici. Jeho stav je stále vážný