V sobotu dvě hodiny po půlnoci prováděla hlídka výkon služby v okolí vodní nádrže Letovice. „Když projížděli po silnici od Křetína do Letovic, spatřili u svodidel ležící motocykl a u něj bezvládně ležící tělo. Hlídka neváhala a po prvotním zajištění místa dopravní nehody ihned začala poskytovat zraněnému první pomoc,“ přiblížila v úterý policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Ležící muž na zemi pouze chroptěl a nebyl schopný komunikace. "Kolegové mu vyčistili ústa, a zprůchodnili tak dýchací cesty. Díky tomu začal muž lapat po dechu a znovu dýchat. Stav zraněného policisté sledovali do příjezdu zdravotnické záchranné služby, která si muže převzala do své péče," popsala Koryťáková.

Profesionální zákrok policistů i následná rychlá pomoc záchranářů pomohly k oživení životní funkcí muže. "Toho poté sanitka převezla na urgentní příjem do nemocnice. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu, ale i na místě vzájemné spolupráci všech zúčastněných se podařilo zachránit lidský život. Tímto všem patří velké díky," dodala policejní mluvčí.